Дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм
Мінімалізм в інтер'єрі — це лаконічні контури, прості лінії, великі площини, відкритий простір, цілісність і відсутність усіляких дрібничок. Нічого непродуманого, нічого «а просто так».
«Мінімус» по-латині означає «найменший». З бажаного забирається все, без чого можна обійтися — це зміст стилю. Залишається простота, точність, ясність, і незрівнянний комфорт. Всі звичні, що йдуть від класичного прийоми дизайну і декору залишаються за дверима.
Прості геометричні форми і природні кольори відбираються для стилізації приміщення. І такий будинок завжди буде здаватися тільки-тільки вчора заселеним... Для того, щоб створити такий стиль у себе вдома, потрібно врахувати основні правила.
Правило перше: багато світла і повітря. Зовнішній світ — складова частина інтер'єру. Великі вікна, як можна вище і ширше. Можете винести стіну, і вбудувати вікна на весь простір — прекрасно. Не можете — хоча б рами позбавте від зайвих перегородок. Рами тонкі, плоскі, пластикові, алюмінієві або дерев'яні — всі ці матеріали доречні.
Нічого не стоїть на підвіконнях! Ніякі драпірування не прикривають кокетливо зовнішній світ. Тільки жалюзі, однотонні, горизонтальні чи вертикальні — все одно. І зовнішній світ стає частиною вашого будинку. Навіть закриті, вікна дають достатньо світла — це необхідна умова стилю.
Правило друге: світлі, ясні, природні кольори. Для того, щоб зрозуміти, достатньо сфотографувати лісовий пейзаж, і висвітлити фотографію до межі видимості. Всі кольори розбавлені білим, або пронизані білим світлом, як вам більше подобається. Ось вам готова палітра. Плюс білий, сірий і природний колір деревини, чорний виключається. Жити в таких відтінках неймовірно затишно. І сміливо можна перекреслити фразу Ле Корбюзьє, яку помилково вважають гаслом мінімалізму: «Будинок — це машина для житла».
Правило третє: проста геометрія. Все, що є в будинку, може намалювати дитина з допомогою лінійки та циркуля. Ніяких вигинів, завитків, спіралей. Це відноситься до стін, стелі, меблів, світильників.
Правило четверте: предметів мало, але вони досконалі. Це правило не варто навіть коментувати. Мало і абсолютно — цим сказано все.
Правило п'яте: матеріали натуральні і високотехнологічні синтетичні. Дерево, скло, пластик, камінь натуральний і штучний, ніяких візерунків. Те, що може бути однотонним, має бути однотонним. Те, що може бути прозорим, має бути прозорим. Те, що може бути білим, повинно залишатися білим. Те, що може бути натуральним, має бути натуральним.
Правило шосте: плоскі поверхні. На великих плоских поверхнях грає фактура і світло. Навіть якщо це м'які меблі.
Правило сьоме: глянець і полірування. Якомога більше поверхонь і площин повинні відбивати світло. Тут необхідно почуття міри. Інтер'єр повинен залишатися приємним для очей.
Правило восьме: ніяких дрібниць на виду. Техніка по максимуму вбудована. Всі аксесуари розміщуються в ящиках і на закритих полицях. Шафи-купе, безліч вбудованих висувних ящиків, на виду — нічого зайвого. Все приховано, немов від сторонніх очей.
Правило дев'яте: світло нізвідки. Джерела електричного світла прийнято приховувати або маскувати. Плафони нейтральних кольорів і форм, які не впадають в очі, можна заховати в стельових конструкціях. Стиль дотриманий, якщо неможливо відразу зрозуміти, звідки виходить світло!
І правило десяте: фактура. На тлі повсюдного сатинового блиску десятикратно багатіє сприйняття фактури. Дерево, камінь, цегла спеціально залишають такими як є, наскільки це можливо. Стільниці, підвіконня, доречна фактура на шпалерах, якщо малюнок не візерунчастий. Фактура текстилю — килими на гладенькій підлозі, оббивка меблів, покривала і подушки.
А потім — планувати, планувати і ще раз планувати. Точно так само, як при створенні графічного малюнка. Точно так само, як при створенні скульптури. Відсікти все непотрібне, і насолодитися лінією і комфортом...
В цілому квартира в стилі мінімалізму передбачає мінімальну кількість деталей і меблів, і при цьому не позбавлена затишку і комфорту. З цієї причини порівняння з аскетичним стилем у цьому випадку недоречно. Однак самому оформити інтер'єр в стилі мінімалізму непросто, для цього потрібно відмінний смак і вміння поєднувати деталі і почуття поміркованості.
У більшості випадків квартири в стилі мінімалізму не поділяються на кімнати, різні по функціональності приміщення відділяють один від одного різною обробкою і меблями. Для розширення простору в приміщенні застосовують арки замість дверей, віконні прорізи збільшують, замість стін використовують розсувні скляні перегородки. У такому інтер'єрі важливу роль відіграє освітлення.
В плані кольорів найчастіше використовують контрастні відтінки. Наприклад, біле з чорним, коричневим або сірим. При цьому в обробці присутній метал, дерево, цегла.
Для приміщення в стилі мінімалізму характерні наступні види оздоблень:
Стеля в світлих однотонних кольорах. Можуть бути різні світлові конструкції .
Стіни, як правило, покривають штукатуркою і фарбують. Можуть бути використані також однотонні шпалери.
Підлогу зазвичай покривають плитками, лінолеумом або деревом в однотонних кольорах.
В якості меблів використовують вбудовані гарнітури з дерева з алюмінієвими, скляними або шкіряними вставками. Колір меблів, як правило, однотонний, але з контрастними деталями.
Коментарі
Дописати коментар