Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек
Хай-тек - стиль, народжений як виробничий, включає можливості новітніх технологій. Він відрізняється раціональністю, універсальністю та функціональністю. Те, що в більшості інтер'єрів намагаються заховати, тут виставляється напоказ. Це велика частина інженерних комунікацій, вузли, кріплення, труби, ферми.
Хай-тек неприйнятний для тих, хто шанує традиції, кому близькі класичні стилі. Особливо холодність відштовхують, лаконічність, гранична стриманість і підкреслена техногенність обстановки, хоча не можна не визнати й очевидні плюси такого інтер'єру: ідеальну пропорційність предметів, гармонію простору і світла, досить строгий і продуманий декор.
Створюючи інтер'єр в стилі хай-тек, слід взяти до уваги, що йому категорично чужа сентиментальність, житло швидше нагадує лабораторію. Тут у великій кількості представлені традиційні скло, бетон, метал, а також сучасні штучні та композитні матеріали, що відрізняються підвищеною практичністю, наприклад, коріан, хоча дерево не виключається. Щодо обробки можна сказати, що прийнятно все: фарба, штукатурки, фактурні шпалери, в тому числі рідкі, керамічна плитка, ламінат і лінолеум, акрилові натяжні стелі.
Завжди модні сірий і білий кольори, але можливі і контрастні поєднання чорного і червоного, жовтого і синього.
В інтер'єрі практично відсутні декоративні елементи, а якщо вони є, то ретельно продумуються і відбираються, оскільки навіть один чужий стилю предмет здатний зруйнувати загальну картину. Все повинно бути гладким, суворим, майже діловим. Наприклад, фарфор, кришталь абсолютно не підходять, хай-тек воліє скляний посуд строгої геометричної форми, на ній не повинно бути орнаментів і візерунків. Вся побутова техніка вбудована, стільниці та скляні полиці, спинки та ніжки стільців металеві, столики на коліщатах, двері на фотодиодах, скляні перегородки.
Портьєри, тюль на вікнах виключаються, зате доречними будуть жалюзі. Місце шаф зайняли модульні стелажі. Меблі нагадує офісну, так як переважають пластик, метал, шкірзамінник. Але будь-яка поверхня повинна бути блискучою, полірованою, щоб завдяки цьому збільшувати простір і підтримувати гру світла. З цією ж метою використовуються і дзеркала. Джерела світла в техногенному інтер'єрі різні і можуть бути підлоговими, вбудовані в меблі, зміцнюватися на кронштейнах, на тросах, вони завжди різноманітні по формі і навіть дещо фантастичні.
З аксесуарів можна ще назвати графіком або авангардистскую живопис на стінах. Цей стиль не терпить недбалості, його можна визначити словами «ідеально і безкомпромісно».
Коментарі
Дописати коментар